20 Kasım 2015 Cuma

Sinameki Kürü Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar, herkesin çokça merak ettiği sinameki küründen bahsetmek istedim.
Bunun için gerekli malzemeler;

Sinameki Otu: Bu ürünü aktarlardan kolayca edinebilirsiniz. Fiyatı: 50 gramı 2 Lira 
Bemiks Ampul: Eczaneden rahatlıkla bulabilirsiniz. Bemiks Ampul B vitaminidir. Fiyatı: 4 LiraTatlı Badem Yağı: Aktardan, marketlerden temin edebilirsiniz. Fiyatı: 5 LiraSprey Şişe (Fıs fıs Şişe): Sıvı bir karışım hazırladığımız için uygularken bize yardımcı olacak.Çam Terebentin Yağı: Bu ürünüde kolayca aktar veya marketten alabilirsiniz. Fiyatı: 2 Lira (Çam Terebentin yağını ben daha sonradan kendim ekledim nedenini aşağıda belirttim siz eklemek zorunda değilsiniz)İlk önce;1 çorba kaşığı Sinameki Otumuzu,Yarım çay bardağı suyumuzla cezvede 2 3 dakika kaynatıyoruz.(Aman dikkat edin kahve gibi saniyede taşabiliyor)Ve kaynattığımız otumuzu süzgeç yardımı ile bi tabağa süzüyoruz, 5 10 dakika soğumasını bekliyoruz.Sıra geldi malzemeleri karıştırmaya;[​IMG]Sprey şişemize; kaynatıp soğumasını beklediğimiz sinameki otunu (sıvısını), 1 adet Bemiks Ampulumuzu, 1 kapak tatlı badem yağını ve son olarak 5 6 damla çam terebentin yağını koyuyoruz. Ve iyice çakalıyoruz ki birbirine karışsın. (Uygularkende ara ara çakalayın)
[​IMG]Ben sprey şişe olarak Elseve sıvı saç kremimin kutusunu kullanıyorum. Eğer küre başlamadan önce bu tarz ürünleriniz bitmişse onun şişesini kullanın, çünkü aldığınız sprey şişeyi kürü uyguladıktan sonra bi daha kullanamaycaksınız :):)Eveet karışımımızı hazırladık sıra geldi uygulamaya. Kuru olan saçınızı tutamlara ayırıp saç diplerine sürüyoruz. En fazla 5 en az 2 saat saçınızda bekletin.Çam Terebentin Yağı ekledim çünkü; 4. haftadan sonra saçımda avuç avuç dökülmeler başlamıştı. Araştırırken bir blogger arkadaşım çam terebentin yağı eklememi önerdi ve 6. haftadan sonra uyguladım saç dökülmem bitti, avuç avuç gelen saçlardan 1 2 tel kaldı KÜR İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOKTALAR!

  • Bu kürü her zaman taze hazırlamalısınız.
  • Haftada 1 kere uygulamanız gerekiyor. Çok uygulayım çabuk uzasın mantığına kapılmayın!! Herşeyin çoğu zarar!!
  • Bemiks Ampul yerine Bepanten yada Evigen gibi ampuller olmaz Çünkü bize B vitamini lazım :)
  • İlk hafta saç dökülmesi olabilir bu normaldır!
  • Eğer şiddetli saç dökülmeniz olursa Çam Terebentini Yağını eklemenizi öneririm. Aksi taktirde koymak zorunda değilsiniz!
  • Saçlarınızda çok dökülme oluyorsa kürü yapmayı bırakın! Saçınız uzasın diye saçınızı kaybetmeyin!
  • Kürü uyguladıktan sonra saçınızı sarmak zorunda değilsiniz. Kokusunda rahatsız olursanız Bone takabilirsiniz.
  • Çam Terebentini Yağı gibi başka yağlarda ekleyebilirsiniz.
  • Bu kürü uygularken saçınıza diğer günlerde maske yapmayın, dinlenmeye bırakın saçınızı yormayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder